Surlu kadınlardan yol kapatma eylemi

0
138

Su ve elektrikleri kesilerek mağdur edilen Sur’un Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yaşayan kadınlar, ellerinde sopalarla caddeyi trafiğe kapatarak eylem yaptı.

Bir süredir mahallelerinde süren yıkım nedeniyle su ve elektrikleri kesilen, evlerinden çıkmaları için kanalizasyon sistemleri tıkatılarak, yollarına molozlardan barikat kurulan Sur’un Lalebey ve Alipaşa mahallelerinde oturan kadınlar, yol kapatma eylemi yaptı. Akşam saatlerinde işlek Turistik Cadde’ye çıkan genç, yaşlı çok sayıda kadın ellerindeki sopalarla araçların geçişini engelledi.

Alkış çalarak zılgıt çeken kadınların eyleme başlamasıyla birlikte çok sayıda polis caddeye geldi. Polise su ve elektriklerinin verilmesi için eylem yaptıklarını söyleyen kadınlar, mağduriyetlerinin giderilmesi için seslerini çıkardıklarını dile getirdi. Eylemin devam etmesiyle birlikte bölgeye takviye ekipler sevk edildi. Özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin kadınlara müdahale hazırlığına girişmesi üzerine tartışma çıktı.

Bir emniyet amirinin elektrik ve su kesintileriyle ilgili gerekli görüşmeyi yapacağını, sonuç alınmaması halinde dilekçe yazmalarını söylemesi üzerine kadınlar bir süre sonra yolu trafiğe açtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here