Surlular vali ile görüştürülmedi

0
112

Yıkım kararı alınan Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yaşayan yurttaşların valiliğe yürümesi polis tarafından engellendi.

“Kentsel dönüşüm” adı altında yıkım kararı alınan ve daha önce suların kesilerek boşaltılması amaçlanan Sur’un Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde yaşayan yurttaşlar, yıkıma karşı valiliğe yürüme kararı aldı. Sabahın erken saatlerinde çok sayıda yurttaş, mahalle içerisinde bulunan Kilise meydanında toplandı. Yurttaşların toplanması üzerine mahalleler ve Urfa Kapı civarı, çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA tarafından ablukaya alındı.

Yurttaşların yürüyüşüne izin vermeyen polis, muhtar ve mahallelilerin seçtiği temsilcileri yetkililer ile görüşeceklerini söyledi. Bunun üzerine Lalebey Mahallesi Muhtarı Berzan Sular ve Alipaşa Mahallesi Muhtarı Abdullah Çelik ile mahalleden 2 temsilci, valilik ile görüşme amacıyla polis eşliğinde mahalleden ayrıldı. Mahalleliler ise muhtar ve temsilcileri meydanda bekledi. Daha sonra mahalleye dönen muhtarlar, vali ya da kaymakam ile görüştürülmediklerini belirterek, “Emniyet müdürü taleplerimizi vali ve kaymakama ileteceklerini söyledi. Bize herhangi bir geri dönüş olmadığı müddetçe de mahallede su ve elektrikler kesilmeyecek” bilgisini paylaştı.

Yapılan görüşmenin ardından yurttaşlar dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here