Tacizle suçlanan papaz görevinden azledildi

Post date:

Author:

Category:

Array

Rum Bağımlıları Tedavi ve Rehabilitasyon (KENTHEA) Merkezi’nde tedavi gören Elena Franci, geçen ay evinde ölü bulundu. Elena Franci’nin 1993 yılında 4 yaşındayken ailesi tarafından bakımına verilen papaz Stilianos Savvas’ın 10 yıl boyunca tacizine uğradığı, bu nedenle tedavi gördüğü belirlendi. Stilianos Savvas’ın 2011 yılında gündeme gelen taciz olayıyla ilgili 2 yıl hapse çarptırıldığı, cezasının ardından da Kilise’de en üst kurul olarak bilinen Sen Sinod Meclisi tarafından göreve iade edildiği ortaya çıktı.

Rum medyası haberi, ‘Elena’nın ölümü, kutsal savaş’ başlığıyla manşetlerine taşıdı. Toplumda tepki çeken olayla ilgili Rum Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Savvas’ın cinsal istismar olayını gündemine alan Sen Sinod Meclisi, Başpiskopos II. Hrisostomos’un başkanlığında toplandı. Toplantıda, papaz Stilianos Savvas, görevinden azledilmesine karar verildi.
Rum medyasına göre, Sen Sinod Meclisi, toplumun yoğun baskı ve tepkisi üzerine bir karar almak zorunda kaldı. Savvas’ın, görevinden azledilmesine karar verilirken, ölen kızla ilgili de üzüntüler dile getirildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR