Tarikat liderinden Alevilere tehdit: Sınırları zorlamayın

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

‘Uşşaki’ isimli tarikat adı altında örgütlenen siyasal islamcı grubun başı ‘Fatih Nurullah’ isimli kişi, bu kez  ‘Adalet Yürüyüşü’ nedeniyle Alevilere tehdit savurdu. Nurullah, “Alevi kardeşlerimize mesajlar gidiyormuş, İstanbul’a geldiğimizde hazırlıklı olun diye. Buradan kendilerine söylüyorum böyle bir şeyi denemesinler. Biz böyle bir şeye papuç bırakmayız, bu millet zaten gergin, sınırları zorlamasınlar yoksa kendileri zararlı çıkar” diyerek tehdit ediyor. 

Yasadışı şekilde örgütlenen ve AKP iktidarıyla birlikte palazlanan siyasal İslamcı yapılar, her gün bir başka skandal açıklamayla gündeme geliyor.

Nurullah, gerici bir televizyon kanalında yaptığı konuşmasında yürüyüşe katılacak Alevi yurttaşları “Alevi kardeşlerimize mesajlar gidiyormuş, İstanbul’a geldiğimizde hazırlıklı olun diye. Buradan kendilerine söylüyorum böyle bir şeyi denemesinler. Biz böyle bir şeye papuç bırakmayız, bu millet zaten gergin, sınırları zorlamasınlar yoksa kendileri zararlı çıkar” diyerek tehdit ediyor.

Fatih Nurullah adlı bu şahıs, 16 Nisan referandumdan sonra “1. Türkiye Cumhuriyeti son buldu, 2. Osmanlı kuruluyor, onun başı da Tayyip Bey birinci padişahımız olarak gözüküyor” şeklinde hilafet ve şeriat özlemini açıkça dile getirmişti.

Pirha

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR