‘Tavrımız net, din dersi de Diyanet de kaldırılsın’

Post date:

Author:

Category:

Alevilerin zorunlu din derslerine tepkileri sürüyor. Konuya ilişkin PİRHA’ya konuşan PSAKD Örgütlenme Sorumlusu Fırat Ergün düşüncelerinin bu konuda net olduğunu ve zorunlu din derslerinin kaldırılması gerektiğini söyledi. 

Zorunlu din derslerine ilişkin PİRHA’ya değerlendirmelerde bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Örgütlenme Sorumlusu Fırat Ergün bu konuda düşüncelerinin çok net olduğunu ve zorunlu din derslerinin kaldırılması gerektiğini ifade etti.

“AİLELER OKULA DİLEKÇE VERMELİLER”

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına rağmen hala Alevi çocuklarına zorunlu olarak dayatılan din dersleriyle ilgili kurumsal olarak bir kitapçık çıkardıklarını belirten Ergün, “Ailelerin okula verecekleri dilekçelerin arka nüshasında bulunmak üzere dört sayfalık küçük bir kitapçık hazırladık. Canlarımızın bu dilekçeleri okullara vermelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

Dilekçeleri okul açılış zamanlarında dernek merkezlerinde dağıttıklarını söyleyen Ergün, “Alevi canlarımız iyi bilsinler ki çocuklarının din dersi görmelerini istemiyorlarsa bir dilekçeyle bunun takipçisi olabilirler” diye konuştu.

“DİYANET DAHİ KALDIRILSIN”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği örgütlülüğü olarak zorunlu din dersleri konusunda tavırlarının net olduğunu belirten Ergün, “Hatta biz Pir Sultan örgütlülüğü olarak Diyanetin dahi kaldırılmasını istiyoruz ve her zaman bunu da toplumla paylaşıyoruz” dedi. 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR