Tedavisi süren Yalavuz gözaltına alındı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Lice’de askerler tarafından karnından vurulan ve 14 gündür hastanede tedavi gören Mesut Yalavuz, askerler tarafından apar topar gözaltına alındı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Türeli (Beşişte) köyüne 19 Haziran’da yapılan operasyonda askerlerin önce gözaltına aldığı, sonra kaçtığını iddia ettiği, ancak 1 gün sonra karnından vurulmuş halde arazide bulunan Mesut Yalavuz, tedavisinin devam ettiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ailesinden kaçırılırcasına gözaltına alındı. Bağırsak ve karaciğerine isabet eden kurşun nedeniyle tedavisi süren Yalavuz’un, öğle saatlerinde hastaneye gelen askerlerce alındığı ve hastanenin arka kapısından çıkarıldığı öğrenildi. Yalavuz’un nereye götürüldüğü öğrenilemezken, aile durumdan kaygı duyuyor.

Öte yandan aynı olayda gözaltına alınan, ifadesinin ardından serbest bırakılması sonrası bir kez daha gözaltına alınan Osman Yalavuz da 8 gündür İlçe Jandarma Komutanlığı’nda tutuluyor. Yalavuz ile bir kez görüşebilen avukatı, müvekkilinin sağlık durumunun iyi olmadığını aktardı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR