Tehlikeli Suriyeli gerginliği

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Mersin’de dün gece Suriyeliler tarafından bir gencin öldürülmesi ardından mahalledeki gerginlik bu gece de devam etti. Suriyeliler getirilen 50 otobüsle mahalleden tahliye ediliyor. Polis olaylarla ilgili 15 kişiyi gözaltına aldı.

Mersin’in Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi’nde dün gece gürültü meselesi nedeniyle 24 yaşındaki Hanifi Hisak’ın Suriyeli tarafından bıçakla öldürülmesi ardından mahalledeki gerginlik bu gece de devam etti. Akşam saatlerinde bir araya gelen mahalle sakinleri Şevket Sümer ve Hal Mahallesi’nde oturan Suriyelilerin ev ve iş yerlerine saldırdı. Onlarca yurttaşın katıldığı eylemde Suriyelilerin yanı sıra hükümetin politikalarına da tepki vardı. Suriyelilerin evlerine ve iş yerlerine taşlarla saldıran yurttaşları polis tazyikli su ile müdahale etti. Mahalledeki gerginlik devam ederken, olaylar sırasında şans eseri yaralanan ya da ölen olmadı. Öte yandan köşe başlarını yurttaşlar tutarken, polis ve çevik kuvvetin mahallede yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü. Olaylarla ilgili 15 kişi gözaltına alındı.

Çevik kuvvetle birlikte 50 otobüsün mahalleye geldiği ve mahallede yaşayan Suriyelilerin tahliye edildiği belirtildi. Mahalledeki gerginlik devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Dün gece Akdeniz ilçesi, Şevket Sümer Mahallesi’nde yaşayan Suriyeliler ile mahalle sakini Hanifi Hisak (24) arasında gürültü çıkarma meselesinden dolayı tartışma çıkmıştı. Tartışmanın kavgaya dönmesi ile bıçakla ağır yaralanan Hanifi Hisak, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olay sonrası bölgede gerginlik yaşanırken, polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri almıştı. Olay ardından 5’i kardeş 7 Suriyeli gözaltına alınarak, Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne götürülmüştü.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR