‘Tek adam rejimine Hayır’-VİDEO

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Tek adam rejimine, gericiliğe, diktatörlüğe ve hilafete karşı Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Gençlik Kolları etkinlik düzenledi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şubesi Gençlik Kolları, gericiliğe karşı etkinlik düzenledi. “Laiklik düşü kuruyoruz, laikliği konuşuyoruz” şiarıyla bir araya gelen gençler, “Gericiliğe, diktatörlüğe, hilafete ve ayrımcılığa direneceğiz” diye haykırdı.

Cemal Özgür Taşkıran ve Zehra Üstüne’nin sunuculuğunda Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşen etkinlikte İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Veli Saçılık, Oğuz Boran, Grup Günyüzlü, Soreş “Devrim Açıkgöz”, Ersin Perçin, PSAKD Ankara Şube Semah Ekibi, Sinan Özsaygı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şube Başkanı Ali Üngörmüş, tek adam rejimine, gericiliğe ve diktatörlüğe karşı mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Devrim Bora Özüdoğru da Sivas, Gezi şehitleri ile Ulaş Bardakçı’yı anarak sözlerine başladı. Referandum sürecine değinen Özüdoğru, bunu tek adam rejimi olarak adlandırıyor ve buna ‘Hayır’ diyoruz”. Egemenliği tek kişiye vermek istiyorlar. Bu bir kişi kendisinin bütçesini hazırlayacak. Kendi başkan yardımcılarını atayacak. 15 sene öncesinde deselerdi ki AKP diye bir parti kurulacak, orduyu ve yargıyı bitirecek. Ve başkanlık sistemini getirip tek başına iktidar olacaklar. Buna hepimiz ‘Hayır’ derdik” ifadelerini kullandı.

Etkinlik müzik dinletisi ile sona erdi. (S.K)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR