TGC’den tutuklu gazetecilere ziyaret: Özgür bırakılmalarını istiyoruz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, tutuklu gazetecilere destek vermeyi sürdürüyor. Düzenli olarak gazeteci duruşmalarını takip eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, tutuklu gazetecileri de cezaevlerinde ziyaret ediyor.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto 21 Kasım 2017 Salı günü Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Ahmet Şık, Birgün Gazetesi’nden Mahir Kanaat ve kapatılan Zaman Gazetesi’nin yazarı Ali Bulaç’ı ziyaret etti. Ziyarette mesleki dayanışma üzerinde duran ve ziyaretten mutlu olduklarını belirten tutuklu gazeteciler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğini sürdürmesini istediler.

“GAZETECİLERİN TUTUKSUZ YARGILANMASINI İSTİYORUZ”

TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Üç meslektaşımızla da görüştük. Sağlık durumları iyi. Avukatlarıyla görüşebildiklerini ifade ettiler. Ahmet Şık’ın duruşması 25-26 Aralık tarihlerinde. Mahir Kanaat’ın duruşması 6 Aralık’ta, Ali Bulaç’ın duruşması ise 8 Aralık’ta. Bu duruşmaları da takip edeceğiz. Tutuklu meslektaşlarımız gazetecilerin de davalara destek vermelerini bekliyorlar. Biz ‘gazetecilik suç değildir’ demeyi sürdürüyoruz. Gazetecilerin tutuksuz yargılanmasını istiyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR