TİP: Helalleşmeyeceğiz hesaplaşacağız!

0
104

Türkiye İşçi Partisi ( TİP) İstanbul İl Örgütü İstanbul İl Örgütü, Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda “Yeter, çete düzenine son” şiarıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi. Polis ablukası altında gerçekleşen eyleme, TİP Milletvekilleri Barış Atay ve Erkan Baş katıldı. Eylemde, “Helalleşmeyeceğiz hesaplaşacağız”, “Ahmet Şık yalnız değildir”, “İstanbul Sözleşmesi bizim”, “Aydınlık yarınlarda inancıyız. İnat kazanır” yazılı pankartlar ile “Yeter ” dövizleri taşındı. 

‘SARAY VE AKP-MHP İKTİDARI MAFYANIN TA KENDİSİDİR’ 

Sık sık, “Mafyanın nedeni saray rejimi”, “Çetelerden hesabı emekçiler soracak” sloganlarının atıldığı eylemde konuşan TİP Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Barış Atay, bugün Sedat Peker ifşaatlarıyla ortaya saçılan bilgileri devrimciler, aydınlar yıllardır söylediğini hatırlattı. AKP’nin son dönemlerde MHP ile kurduğu ittifakın dayandığı sağ siyasetin lağımının patlamasını izlediklerini vurgulayan Atay, şunları kaydetti: “AKP-MHP iktidarı mafya ile hesaplaşamaz, bu iktidar ülkede meydana gelen bir yolsuzlukla hesaplaşamaz, çünkü Türkiye ‘de saray ve AKP-MHP iktidarı mafyanın ta kendisidir. Biz bu iktidarla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız. Onlarla sonuna kadar kavga edecek TİP ve arkasında halk var. Biz bu tuğlayı çekeceğiz ve bu tuğla çekildiğinde bir kısmımız cezaevinde, belki de bir kısmımız mezarda olacağız. Ama o tuğla çekildiğinde o tuğlanın altında siz kalacaksınız.” 

Ahmet Şık’ın hedef olmasına da tepki gösteren Atay, “Ortada devletleşmiş bir parti vardır,  bir diktatörlük vardır, otokratik bir rejim, bir mafya düzeni ve bir suç ortaklığı vardır. Burası artık bir devlet değil, kabile yönetim anlayışı vardır. Devleti biz değil, bizzat AKP-MHP yıkıyor, biz ise yeni bir devlet inşa etmek için uğraşıyoruz ve inşa edeceğiz. Çocuklarımızın geleceğini bu faşist, mafya düzenine ve iktidarına yedirmeyeceğiz ” dedi. 

‘TUĞLALARI ÇEKİP YIKACAĞIZ’

Konuşmanın ardından TİP adına basın açıklamasını Aslı Altınok okudu. Saray Rejimi altında tarihinin en karanlık döneminden geçildiğini hatırlatan Altınok, “Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin, güvencesizliğin, sömürünün, yağma ve talanın, baskının, şiddetin, işkencenin, kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının tırmanışa geçtiği AKP döneminde şimdi bir de gündemimizde iktidar-mafya-medya üçgeni yer alıyor” diye konuştu. 

Ördükleri duvarın çok güçlü olduğunu sanan suçluların yanıldıklarını kaydeden Altınok, emekçilerin ve alın teriyle geçinen, bu ülkenin onurlu insanların yaşamları çalınan kadınlar, hep birlikte tuğlaları çekip duvarı yıkacaklarını vurguladı. “Biz, kurtarıcıyı hiçbir yerde aramıyoruz. Bizim gücümüz kendi ellerimizdedir. Bundan eminiz ancak kaybedecek vaktimiz yok” diyen Altınok, “Şimdi yan yana gelme, sesimizi çıkarma ve mücadeleyi büyütme zamanıdır. Biz bu çete düzeniyle asla helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız. Suçluları yargılayacağız ve aydınlık yarınları, temiz bir geleceği öyle kuracağız. Eşit, özgür, adil bir dünyada inat ediyoruz ve biliyoruz, mutlaka inadımız kazanacak” dedi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here