Tuncel ve Yüksekdağ’dan Güzal ana mesajı: Zulme karşı mücadelede en öndeydi

0
184

Hayatını kaybeden Cumartesi Annesi Güzel Şahin için tutuklu bulunan DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel ve eski HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ başsağlığı mesajı yolladı

Tuncel, yolladığı mesajında üzüntülerini dile getirerek, “Cumartesi Annesi Güzel annenin hakka yürüdüğünü öğrendim. Daha Hatun annenin cenazesine yapılan ırkçı ve faşist saldırı nedeniyle büyük bir öfke yaşarken, acımız halen çok tazeyken, bu kez de Güzel annenin vefatını öğrenmiş bulunuyorum. Güzel anne haksızlığa, zulme, faşizme karşı mücadelesinde en ön saflardaydı. Hem Hatun anneye hem de Güzel anneye sözümüz özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesinde ısrar olacaktır” dedi.

Minettle selamlıyorum

Kandıra 1 Nolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Yüksekdağ ise, Güzel ananın kendilerine yoldaş olduğunu dile getirerek, “Son nefesini vermeden önce dimdik ayakta ve eylemdeydi. Bütün hak savunucularının, devrimcilerin, yurtseverlerin eylem annesi, mücadele yoldaşı olan o soylu kadını minnetle selamlıyorum. Kadın siyasi tutsaklar olarak, onun direnişçiliğini büyütecek, bizlere emanet ettiği mücadele bayrağını zafere taşıyacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here