Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumu kötüye gidiyor

0
132

 Tutuklanıp görevinden uzaklaştırılan Siirt Belediyesi Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumunun kötüye gittiği ve buna rağmen ilaçlarının verilmediği öğrenildi.

Siirt Belediyesi Eşbaşkanı görevindeyken 16 Kasım 2016’da tutuklanarak görevden alınan Tuncer Bakırhan’ın sağlık durumu kötüye gidiyor. Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Bakırhan’a, Akalin Gastrit (Safra kesesi sıvısının mideye akması) teşhisi konuldu.

Daha önce sivil toplum örgütlerine gönderdiği mektupta yaşadığı sağlık sorunlarına rağmen haftalar sonra revire çıkarıldığı bilgisini paylaşan Bakırhan, ağrılarının artması üzerine aylar sonra Bolu Devlet Hastanesi’ne götürülmüştü. Tedavi olması engellenen Bakırhan’ın, sağlık sorunlarının düzelmediğini ve kilo kaybı yaşadığı belirtildi.

İLAÇLAR VERİLMİYOR

Eşi ile telefonla görüşen Derya Bakırhan, sağlık durumunun kötüye gittiğini ve ilaçlarının verilmediğini söyledi. Daha önce eşi Tuncer Bakırhan’ın sağlık sorunlarına ilişkin doktorlara başvuran Derya Bakırhan, söz konusu hastalığın uzun vadede kansere dönüşme ve mideyi delme riskinin olduğunu vurguladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here