Türkiye’den Hollanda’ya tepki: İbret verici

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in yapmayı planladığı ziyareti “arzu edilmeyen” bir gelişme olarak niteleyen Hollanda’ya Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yapılacak bir anma töreni için Hollanda’ya yapacağı ziyaretin hoş karşılanmayacağını duyuran Hollanda Bakanlar Kurulu’na Türkiye’den cevap geldi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu tarafından yapılan açıklamada, “15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle yurtiçinin yanı sıra vatandaşlarımızın yoğun olduğu bazı Avrupa ülkelerinde de anma etkinliklerinin yapılması öngörülmektedir. İkili ilişkilerimizden bağımsız olarak söz konusu ülkelerde öngörülen etkinliklerin amacı, hain darbe girişimi karşısında demokrasiye sahip çıkılması ve bu uğurda şehit düşenleri, gazi olanları Avrupa’daki vatandaşlarımızla birlikte anmak ve unutturmamaktadır” denildi.
Mütfüoğlu, “Hollanda tarafından yapılan beyan, bu ülkede demokrasi anlayışını göstermesi açısından ibret vericidir” ifadesini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR