Tutukluya ‘cenazeni eve yollarız’ tehdidi!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Osmaniye T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Emin Dal’ın cezaevi yönetimi tarafından ölümle tehdit edildiği iddia edildi. Ağabeyi Mehmet Şahin Dal ile haftalık olağan telefon görüşmesi gerçekleştiren Dal, ‘Cezaevi müdürü Seni öldürürüz şeklinde Sürekli tehdit ediliyorum’ dedi 

İstanbul’da yaşadıklarını ve maddi imkansızlıklar nedeniyle kardeşini ziyaret edemediklerini belirten ağabey Dal, “Kardeşimin ziyaretine çok sık gidemiyoruz. Gittiğimizde ise yaşadığı işkenceyi görebiliyoruz. En son görüşe gittiğimizde kardeşim belli etmek istemedi ama yüzünde, boynunda morluklar, kızarıklar vardı. Kardeşinin hayatında endişe ediyoruz. Tek isteğimiz kardeşimin yanımızda ve hayatta olması. Dört duvar arasında ölümle tehdit edilen biri ne yapabilir bilmiyoruz.

Bilgi verilmiyor

Yaşanan durumla ilgili cezaevi yetkililerini aradıklarını ifade eden ağabey Dal, şöyle dedi: “Bize sadece ‘Ceza aldı, telefon hakkını kullanamaz’ diyorlar ama görüş yasağının ya da telefon yasağının neden olduğu ile ilgili bilgi vermiyorlar. Yaşadığı işkenceyi sorduğumuzda da ‘Burada öyle bir şey yok diyerek telefonu yüzümüze kapatıyorlar” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR