TV10 çalışanları: El ele vererek bu ülkeyi kurtarabiliriz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

KHK ile kapatılan TV10 çalışanları, televizyonlarının açılması talebiyle 56’ncı haftada bir araya gelerek, “Bu ülkede herkes zulüm görüyor. Onun için el ele vererek bu ülkeyi kurtaralım” dedi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV10 çalışanları, televizyonlarının açılması talebiyle 56’ncı haftada Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. Eyleme TV10 çalışanlarının yanı sıra Cumartesi Anneleri, insan hakları savunucuları ve Alevi örgütleri destek verdi.
“Alevilerin sesi TV10 Susturulamaz” pankartının açıldığı eylemde, “Bu düzen Kerbela’dan bu yana bozuk” ve yaşamını yitiren Cumartesi Annelerinden Güzel Şahin’in fotoğrafının üzerinde bulunduğu “Mücadelemizde yaşıyor” dövizleri taşındı. Sık sık “Özgür basın susturulamaz”, “Alevilerin sesi susturulamaz” ve “Susma sustukça sıra sana gelecek” sloganları atıldı.
‘TÜRKİYE’DE HERŞEY GERİLİYOR’
Burada konuşan TV10 Yönetim Kurulu Başkanı Veli Büyükşahin, gazetecilerin hala cezaevinde olduğunu ve bunun için Galatasaray Meydanı’nda olmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye’de her gün her şeyin daha da geriye gittiğini sözlerine ekleyen Büyükşahin, “Demokrasi adına, özgürlük ve hukuk adına her gün daha da olumsuz şeylerle karşılaşıyoruz. Dünyada Türkiye tutuklu gazeteciler sayısı açısından ilk sıralarda yer alıyor. İran’dan sonra en çok gazetecilerin tutuklu olduğu ülke Türkiye’dir” dedi.
‘BİRLİKTE YAŞAMAK İÇİN EL ELE VERELİM’
Türkiye’nin hukuksuzlukta ve anti demokratik uygulamalarda dünyada ilk sıralarda yerini aldığını ifade eden Büyükşahin, “Bir ülkede gazeteciler tutuklu ise ve basın yayın kurumları kapalı ise o ülkede özgürlükten, demokrasiden ve ifade özgürlüğünden bahsetmek mümkün değil” diye konuştu.  TMSF’de satışa sunulan basın yayın organlarına dikkat çeken Büyükşahin, “Ne bizim televizyonumuz hakkında, ne de TMSF’de şimdiye kadar satılan, peşkeş çekilen basın yayın kuruluşları hakkında hala hukukta, yargıda sonuçlanmış bir karardan söz etmek mümkün değil” ifadesinde bulundu. Yaşanan hak ihlalleri kapatmalar ve tutuklamalara değinen Büyükşahin, “Bunlar olurken, bu ülkede demokrasi var diyordunuz. Bu ülkenin demokratik, özgür bir ülke olması için bütün yaşanan hak ihlallerinin giderilmesi gerekir” diye konuştu. Ezilen, haksızlığa uğrayan bütün kesimlere seslenen Büyükşahin, “Biz gücümüzü birleştiremezsek ve birlikte mücadele edemezsek sonuç alamayız. Onun için el ele vermemiz lazım. Bu ülkede herkes zulüm görüyor. Onun için el ele vererek bu ülkeyi kurtaralım” diye belirtti.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR