TV10 çalışanları: Yeni Kerbela’ya karşı koyacağız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP hükümeti tarafından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapısına mühür vurulan televizyon kanalları ve radyolar arasında TV10’da yer aldı. Dün, reji odasına da mühür vurulan TV10 çalışanları, yaşananları “Alevilerin inancına darbe” olarak niteledi.

TV10’un sadece bir televizyon değil aynı zaman da bir inanç merkezi olduğunu ifa eden TV10 reji çalışanı Suay Abak, özgür basına yönelik kirli oyunlara karşı sessiz kalmayacaklarını vurguladı. Abak, “Aleviler, Karbela’dan beri zalimin zulmüne direniyor, direnecek. Tam da Yas-ı Muharrem içerisinde olduğumuz bu dönemde Aleviler, yaşatılmak istenen yeni Kerbela’ya karşı koyacaktır” dedi.

‘ALEVİLERİN İNANÇ VE YAŞAM TARZINA DA VURULAN BİR MÜHÜRDÜR’

Alevilerin kültür, inanç ve deyişlerini kabullenemeyenlerin TV 10’un sesini kapatarak bastırmaya çalıştığının altını çizen program yönetmeni Kemal Demir de, televizyonun 6 yıldır bir fiil Alevilere hizmet verdiğini söyledi. Alevilerin her bireyinin TV 10’a katkıda bulunduğunu kaydeden Demir, “Mühür, Yas-ı Muharrem ayında Alevilerin inancı ve yaşam tarzına vurulan bir mühürdür” diye konuştu.

‘HEP BİRLİKTE OMUZ OMUZA MÜCADELE EDİLMELİ’

İnançlarından aldıkları güçle zalime direnmeyi öğrendiklerini dile getiren TV10 çalışanı Semra Acar ise, özgür basını susturmakla gerçeklerin üstününün örtülmeyeceğini aktardı. Acar, “TV 10’a tüm çalışanlar, Aleviler çok emek verdik. Kültürümüzü, inancımızı yaşatmak, insanlara izletmek ve tanıtmak bizleri güçlü kılıyordu. Ama daha da güçleneceğiz” diyerek, hep birlikte omuz omuza mücadele edilmesi çağrısında bulundu. DİHA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR