TV10 dayanışma gecesine çağrı

Post date:

Author:

Category:

Paris Pir Sultan Alevi Dergahı, Fransa’da yaşayan tüm Alevileri, yurtseverleri ve demokratik kesimleri TV10 ile dayanışmak amacıyla 12 Mayıs Cuma günü Paris’te düzenlenecek geceye çağırdı.

“Hak ve Hakikat adına, zalimin zulmüne karşı Hüseyin aşkıyla buluşalım” şiarıyla düzenlenecek geceye konuşmacı olarak, HDK-A Eşsözcüsü Demir Çelik, HDP PM üyesi Çilem Küçükkeleş katılırken, sanatçılar Ozan Emekçi, Pınar Aydınlar, Hasan Ali, Mahmut Han, Hüseyin Uçurum, Zeynel ve Bahar Güzel, Erdi Dersim ve Paris Pir Sultan Dergahı Çocuk Grubu sahneye çıkacak. Gecede ayrıca Pir Sultan Alevi Dergahı Tiyatro Grubu tarafından Pir Sultan Abdal oyunu sergilenecek.

Paris Pir Sultan Alevi Dergahı, içinden geçtiğimiz tarihsel sürece denk bir duruş sergilemesi gereken tüm Alevi toplumunu, TV10 ile dayanışma gecesine çağırdı. Yapılan çağrıda, “Türkiye’de sesimizi kısan, Alevileri asimilasyona tabi tutan rejim yetmezmiş gibi, şimdi de Fransa, Avrupa’da yayın yapan muhalif Kürt televizyonlarını susturmak istiyor. Bu açıdan bugün TV10 başta olmak üzere, tüm Alevi ve Kürt muhalif kanalları ile her türlü dayanışmayı yapmak çok önemlidir“ denildi.
Dayanışma gecesi, 12 Mayıs Cuma akşamı saat 18.00’de, Aras Düğün Salonu, 5, rue Galilee, 93150 Blanc Mesnil adresinde yapılacak.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR