TV10 programcısı Diren Keser 3 gündür gözaltında

OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan TV10’da “Hak Yolu” programının yapımcısı ve sunucusu Alevi gazeteci Diren Keser 3 gündür gözaltında. 

Gece saat 04.30 sıralarında Mersin’deki evine baskın düzenleyen polis, hiç gerekçe göstermeden gazeteci Diren Keser’i 3 gündür gözaltında tutuyor.  Önceki gün Dün Diren Keser ile görüşen avukatı, dosyada gizlilik kararı olduğunu belirterek, Keser’in gözaltına alınma gerekçesini öğrenemediklerini açıklamıştı.

Tv10’da “Hak Yolu” programını yapan Diren Keser yaptığı haberleri Pir Haber Ajansı PİRHA’yla da paylaşıyordu.

“GÖZALTI, ALEVİLERE BİR GÖZDAĞIDIR”

Gazeteci Keser’in gözaltına alınmasına Aleviler de tepki gösterdi. Dün Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz yaşanan gözaltıyı kınadı.

Bugün ise kapatılan TV10 için gerçekleşen Cumartesi Eylemlerinde biraraya gelenler Gazeteci Keser’in gözaltına alınmasının hukuksuzluk olduğunu dile getirdi. Eylemde konuşan kapatılan TV10’un Haber Müdürü Turabi Kişin, bu gözaltının Alevilere yönelik bir gözdağı niteliği taşıdığını ifade etti. Kişin, Alevi inancını kültürünü yansıtan Diren Keser’in gözaltına alınarak bu inancın yok edilmeye çalışıldığına vurgu yaptı. (SK)

Kaynak : Pirha

EN SON EKLENENLER