Uğur Kaymaz’ı katleden polisin adı üstgeçide verildi

Mêrdîn’in Kızıltepe ilçesinde 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ı 13 kurşunla katleden polis Serdar Gökbayrak’ın ismi, İzmit’te bir üst geçide verildi

Mêrdîn’in (Mardin) Qoser (Kızıltepe) ilçesinde 21 Kasım 2004 tarihinde 12 yaşındaki Uğur Kaymaz’ı 13 kurşunla katleden ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında öldürülen polis Serdar Gökbayrak’ın ismi Kocaeli’nin merkez İzmit ilçesinde bulunan bir üstgeçide verildi. Eski İstanbul Yolu’nda Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi B Kapısı’nın önünde yapılan üst geçit, İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın yaptığı duanın ardından açıldı.

Üst geçidin açılış törenine Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Kocaeli Milletvekili ve Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, il müdürleri ve polisin yakınları katıldı.

Serdar Gökbayrak, Uğur Kaymaz’ın katledilmesinin ardından Yaşafettin Açıksöz olan ismini Serdar Gökbayrak olarak değiştirmişti.

DİHA

EN SON EKLENENLER