Üsküdar’da KHK eylemi: Adaleti ve yaşamı savunuyoruz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Üskürdarlılar, KHK ile yaşanan mağduriyetlere dikkat çekmek için oturma eylemi başlatarak, “Demokrat, adaletten ve özgürlükten yana, vicdan sahibi insanlara düşen, bu adalet çığlığını büyütmek, yaymak ve adalet talebimizi her yerde görünür kılmaktır” dedi.

İstanbul Üskürdar’da, KHK ile yaşanan mağduriyetlere dikkat çekmek için “Adalet ve Yaşam için Nöbete Başlıyor!” şiarıyla Üsküdar İskele’de oturma eyleme gerçekleştirildi. “Adaleti ve yaşamı savunuyoruz” pankartının açıldığı eylemde, “Nuriye Gülmen, Semih Özakça yalnız değildir”, “Tutuklu gazetecilere özgürlük” ve “KHK’lar iptal edilsin” dövizleri açıldı. Eyleme, ihraç edilen Anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ile İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Hülya Şen ile çok sayıda kişi destek verdi.

Burada açıklama yapan Haydar Taş, ihraç edilenlerin bir an önce işlerine geri alınmasını istedi. Taş, “Günden güne büyüyen bu toplumsal yara, gerek Barış Bildirisine İmza atan akademisyenlerin mücadelesi ile gerekse Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade edilme talebiyle devam ettirdikleri açlık grevi ile Türkiye’nin gündeminde ses buldu. Demokrat, adaletten ve özgürlükten yana, vicdan sahibi insanlara düşen, bu adalet çığlığını büyütmek, yaymak ve adalet talebimizi her yerde görünür kılmaktır” diyerek Üsküdar İskele’de her akşam saat 16:00’da Adalet ve Yaşam nöbeti tutmaya karar verdiklerini söyledi.

Eylem, yapılan açıklamanın ardından oturma eylemi ile devam etti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR