‘Uzman bir ekip Elçi cinayetinin görüntülerini inceliyor’

Post date:

Author:

Category:

Tahir Elçi için düzenlenen eylemde konuşan Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen, soruşturma dosyasında halen bir  ilerlemenin kaydedilmediğini belirterek, cinayete ait görüntülerin yurtdışından uzman bir ekiple birlikte incelendiği bilgisini verdi.

Diyarbakır Barosu, 28 Kasım 2015’te Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen başkanları Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması için 116’ncı kez  bir araya geldi. Diyarbakır Adliyesi önünde yapılan eyleme cübbeleriyle katılan avukatlar, üzerinde Kürtçe ve Türkçe “Seni Unutmayacağız” yazılı pankart açtı. Eylemde konuşan Diyarbakır Baro Başkanı Ahmet Özmen, faillerin bulununcaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti.
‘YURTDIŞINDAN UZMAN EKİP GÖRÜNTÜLERİ İNCELEYECEK’
Soruşturma dosyasında bir ilerleme kaydedilmediği için yeni bir bilgi paylaşamadıklarını kaydeden Özmen, “Diyarbakır Barosu bünyesinde bir komisyonumuz Tahir Elçi dosyasının aydınlatılması için büyük bir emek ve çaba ile çalışıyor. Bu komisyon yurtdışında bulunan bir grup uzmanla bir çalışma yürütüyor. Bu ekipte ses ve görüntü uzmanları bulunuyor. Tahir Elçi’nin vurulduğu anın görüntüleri üzerinde çalışacak olan bu ekip, Tahir Elçi’nin faillerini tespit etme yönünde bir gayret içerisinde. Bu çalışmanın sonunda fail tam olarak tespit edilemese de şüpheli sayısının azaltılmasında yardımcı olacaktır. Bu çalışma savcının soruşturmasına da dayanak oluşturabilecek bir çalışma. Önümüzdeki bir kaç ay içerisinde bu çalışmanın sonuçlarıyla ilgili bilgi vermeye devam edeceğiz” dedi.
Açıklama, 5 dakikalık oturma eylemiyle son buldu.
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR