Van’da HDP ve DBP yöneticileri gözaltına alındı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gürpınar, Saray ve Tuşba ilçesinde yapılan ev baskınlarında HDP ve DBP yöneticisi 9 kişi gözaltına alındı. Kentte bir hafta içinde çoğunluğu HDP ve DBP yöneticisi 91 kişi gözaltına alındı.

Van’ın Gürpınar, Saray ve Tuşba ilçelerinde yapılan ev baskınlarında HDP ve DBP üyesi 9 kişi gözaltına alındı. Gürpınar’da yapılan baskınlarda HDP ilçe yöneticileri Sinem Malal, Nurettin Çallı, Müslüm Yücel, Ahmet İnceer, Tuşba ilçesinde ise DBP İlçe Yöneticisi Abdurrahman Olgun gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen 5 kişi İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

SARAY’DA 4 SİYASETÇİ GÖZALTINA ALINDI

Saray ilçesinde de yapılan ev baskınlarında DBP’li meclis üyesi Aydın Acar, DBP ilçe yöneticileri Mehmet Salih Şahin, Mehmet Bora, HDP ilçe Yöneticisi Ahmet Dinler gözaltına alındı.
4 siyasetçi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

BİR HAFTADA 91 GÖZALTI

Kent merkezi ve ilçelerinde son bir hafta içinde 91 kişi gözaltına alındı. Van merkezde önceki gün gözaltına alınan 30 kişi dün serbest bırakılırken, Erciş’te 30 Haziran’da gözaltına alınan 36 kişiden adliyeye sevk edilen 32’sinin savcılık ifadeleri sürüyor. Özalp’te ise AKP ilçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’nin öldürülmesi ardından gözaltına alınan 16 kişi 4 gündür emniyette tutuluyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR