Van’da yaşamını yitirenlerden birinin adı açıklandı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İpekyolu ilçesine bağlı Selim bey Mahallesi’nde dün gece çıktığı ileri sürülen çatışmada, 2 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Görgü tanıkları ölen ve yaralı görmediklerini belirtirken, resmi kaynaklar yaşamını yitirenlerden birisinin Birol Özkesici olduğunu bildirdi. Ev sahipleri ise gözaltına alındı.

Van’ın merkez İpekyolu İlçesi’ne bağlı Selim Bey Mahallesi Tebriz Kapı bölgesi ihbar üzerine gece 00.00’dan itibaren onlarca zırhlı araçla ablukaya alındı. Ablukaya alınan mahallede gece saat 03.00’ten sabah 07.00’a kadar 7. sokakta bulunan evler ve bahçelerin arasında çatışma yaşandı. Gece saatlerinde sokağın başında yaşanan çatışmanın sabaha doğru farklı evler ve bahçelerinde devam ettiği söyleyen görgü tanıkları, saatlerce süren çatışmada evden dışarıya çıkmalarına izin verilmediğini söyledi.

Mahallede yaşanan çatışmada ölü ve yaralı görmediklerini belirtirken, bir evin odunluk kısmına giren bir kişinin orada yaşamını yitirdiği belirtiliyor. Bahsedilen 7.sokaktaki evin odunluk bölümünde onlarca kurşun ve kan izi görülürken, cenaze hakkında görgü tanığı yok.

‘2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ’

Çatışma arasında kalan mahalleliler, ölen ve yaralananlar görmediklerini belirtirken, resmi kaynaklar 2 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Yaşamını yitirenlerden birinin Birol Özkesici olduğu bildirildi.

‘GEZİCİ ÇİFTİ GÖZALTINA ALINDI’

Yine çatışma yaşanan 7. Sokakta bir eve giren onlarca polis evi darmadağın ettiği görüldü. Evde bulunan Şerif ve Güler Gezici çiftini gözaltına alan polislerin çiftleri TEM Şube Müdürlüğü’ne götürdüğü öğrenildi. Gezici çifti TEM Şube’de tutulurken Şerif Gezici’nin kardeşi Yüksel Geziciyi’de evinde gözaltına alınıp bırakıldığı öğrenildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR