Veli Saçılık suç duyurusunda bulundu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İşine geri dönmek için eyleminin 205’inci gününde onlarca polisin plastik mermi müdahalesine uğrayan Veli Saçılık, Ankara Adliye’sine giderek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Saçılık, savcının ilgilenmiyormuş şeklinde kendisine davrandığını söyledi.

Yüksel Caddesi’nde direnişinin 205’inci gününde onlarca polis tarafında sıkılan plastik mermiler ve gaz kapsülleri sonucundan vücudunun çeşitli yerlerinden yara alan Veli Saçılık, Ankara Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda sonra dihaber’e konuşan Saçılık, “Ortada taş yok, molotof yok, şiddet yok. Bir kişi var. Ve o bir kişinin üzerine yönelmiş namlular var” dedi.

‘SAVCI İLGİLENMİYORMUŞ GİBİ DAVRANIYOR’

Savcılığa yaptığı suç duyurusunda savcının tepkisine ilişkin bilgi veren Saçılık, onlarca polisin kendisine sıktığı plastik mermileri işkence olarak niteledi. Saçılık, “İşkenceyi teşhir etmek ve suç duyurusunda bulunmak için adliyeye geldim ve suç duyurusunda bulundum. Savcı ilgilenmiyormuş, alakası yokmuş gibi davranıyor. Yüksel Caddesi’ndeki açıklamalara da zaten özel bir savcı tahsis etmişler” diye belirtti.

‘TÜM ŞARJÖRLERİ ÜZERİME BOŞALTTILAR’

Onlarca polisin özellikle kendisini hedef aldığına dikkat çeken Saçılık, vücuduna isabet eden plastik mermi sayısının 15 olduğunu belirtti. Saçılık, “Ethem Sarısülük anmasına katıldım. Orada Ethem’in selamını İnsan Hakları Anıtı’na getirmek istedim. Alana bir karanfil bırakmam ile onlarca polis hep birlikte plastik mermiler ile bana saldırdı. Plastik mermiler ile tüm şarjörleri üzerime boşalttılar” diye konuştu.

‘EVET ONLAR ÇOK GÜÇLÜ BİZ DE ÇOK HAKLIYIZ’

Haklarını geri almadan direnişe son vermeyeceklerinin altını çizen Saçılık, devamında iktidarın yaptığı orantısız saldırılar ile kendilerine, “Biz çok güçlüyüz” mesajı verdiğini söyledi. Saçılık “Evet iktidar çok güçlü ama biz de çok haklıyız. Bizim haklılığımız topluma yayıldığı için bizden korkuyorlar. Saldırıları da bunun içindir” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR