Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne destek eylemi

0
120

 HDP’nin başlattığı Adalet ve Vicdan Nöbeti’ne sahip çıkmak için Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri’nin başlattığı eylemin polisler tarafından engellenmesinin ardından HDP Siirt Milletvekili Besime Konca’nın da katılımı ile basın açıklaması gerçekleştirildi.

Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri’nin çağrısı ile Van’da devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni sahiplenmek için başlatılan eyleme öğlen yapılan müdahalenin ardından basın açıklaması yapıldı. HDP Siirt Milletvekili Besime Konca, HDP Mamak İlçe Eş Başkanları, Ankara İl Eş Başkanları ve kurum temsilcileri katıldı. Mamak Emek ve Demokrasi Güçleri imzası ile Vicdan ve Adaleti sahiplenmeye devam edeceğiz” yazılı pankart açıldı.

‘PARKIMIZ ADALET ŞÜPHESİ İLE GÖZALTINA ALINDI’

Feyzullah Çınar parkının girişinin kapatılması üzerine demir bariyerler önünde yapılan basın açıklamasında konuşan Mamak İlçe Eş Başkanı Abuzer Kısa “Vicdan ve adalet nöbetine destek olmak amacı ile Mamak Emek ve Demokrasi güçleri olarak Feyzullah Çınar Parkında nöbet tutma kararı aldık” şeklinde konuştu. Kısa, “Eylem yapmak istediğimiz Feyzullah Çınar Parkı adalet şüphesi ile gözaltına alındı. Bu tutumu kınıyoruz faşizme karşı direnmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘KARANLIĞI YENENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ’

Daha sonra konuşma yapan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca “Partimizin başlatmış olduğu ve Van’da devam eden adalet nöbetine destek oldukları için Mamak Emek ve Demokrasi Güçlerine partim adına teşekkür ediyorum” dedi. “Karanlığın olduğu yerde şafak erken söker” sözünü hatırlatan Konca, “AKP şuan karanlığın en yoğun olduğu dönemdedir ve zafer yakındır” şeklinde konuştu. Faşizme karşı sonuna kadar direneceklerini söyleyen Konca, “Karanlığın sonunu getirene kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Hacı Bektaş Veli Kültür Derneğinin semah gösterisi yapıldı. Besime Konca’nın da semah döndüğü gösterinin ardından yurttaşlar dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here