Wernicke Korsakoff hastası Yıldız’ın serbest bırakılması istendi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 İHD Adana Şubesi, önceki gün gözaltına alınıp tutuklanan Wernicke Korsakoff hastası Yıldız Gemicioğlu’nun serbest bırakılmasını istedi.

Adana’da önceki gün yapılan ev baskınında gözaltına alınan ve 10 yıldır Wernicke Korsakoff hastası olan Yıldız Gemicioğlu, durdurulan infazının yürürlüğe konulması nedeniyle tekrar tutuklanarak Tarsus C Tipi Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kardeş Osman Gemicioğlu ise serbest bırakıldı. Gemici Ailesi’nin başvurduğu İHD Adana Şubesi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Gemicioğlu’nun yakınlarının yanı sıra çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda konuşan İHD Adana Şubesi Cezaevi Komisyonu Başkanı Nejat Okay, Adalet Bakanlığı’nın son verilerine göre, cezaevlerinde bin 86 hasta tutuklunun bulunduğunu ve bunların 841’inin Adli Tıp Kurumu (ATK) raporlarına rağmen tahliye edilmediğini belirtti.

‘KARDEŞİME SİLAH DOĞRULTULDU’

Gemicioğlu’nun psikolojik travma yaratacak şekilde gözaltına alınıp, tutuklandığını kaydeden Okay, “Gemicioğlu hastalığı nedeniyle hastane koşullarında bulunması aciliyet gerektiren bir durumdur ve derhal bulunduğu sağlıksız ortamdan uzaklaşması gerekmektedir” dedi. Kardeş Gemicioğlu ise, onlarca polisin evlerine baskın düzenleyip, kardeşine silah doğrulttuğunu dile getirerek, ablasının bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR