Yandaş yazdı, iki bakanlık da yalanladı… 2 yıllık mezunlara kısa dönem askerlik muamması

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Milli Savunma Bakanlığı, 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının da kısa dönem askerlik yapabilmeleri için çalışmaların gündemde olduğuna ilişkin iddialara ise noktayı koyarak gündemlerinde böyle bir çalışma olmadığını duyurdu.

 BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

 Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakalığı’ndan yapılan açıklamada da, hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugünkü Milat gazetesinde bir röportaja dayanarak meslek yüksekokulu mezunlarına askerliğin kısalacağı şeklinde bir değerlendirme yer almıştır. Röportaj sırasında gazetecinin, ‘meslek yüksekokulunu bitirene de askerlik süresinde bir indirim sağlansa, bu konuda çok yazdık…’ şeklindeki sorusuna sayın bakan; ‘Bu konuşulan bir konu. Sivas’ta Milli eğitim bakanımızın da olduğu Sanayicilerle yaptığımız bir toplantıda bu konu konuşuldu. Milli eğitim bakanımız da not aldı. Bu konu gündemde, bilmediğimiz bir konu değil’ şeklindeki cevabı, meslek yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik konusunun hükümetin gündeminde olduğu şeklinde değerlendirilmiştir. Konu sanayicilerle yapılan toplantıda gündeme gelmiştir. Hükümetin gündeminde olan bir konu değildir.”

 Bugün Milat Gazetesi’nin Serdar Arseven imzasıyla manşetine taşıdığı haberde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün, ‘Meslek Yüksekokulu mezunlarına kısa dönem askerlik’ konusunda, “taleplerin gündemde olduğu” yönünde açıklama yaptığı belirtilmişti.

İki yıllık üniversite mezunlarına ‘kısa dönem askerlik’ gündemde

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR