Yeni KHK yayımlandı…

Post date:

Author:

Category:

Geçtiğimiz günlerde Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un yeni KHK’ler için sabah kadar çalıştık ifadelerini kullanmasının ardından Yeni KHK yayımladı. KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğünden 7586, TSK’den 1988 personel ihraç edildi. 7 gazete, 1 dergi ve 1 radyo kanalı ile 193 dernek ve vakıf da kapatıldı

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 19 Kasım’da “Önceki gece bir KHK için sabaha kadar çalışıldı” diyerek, yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) duyurusunu yapmasının ardından bugün yeni KHK yayımlandı. Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamından yayımlanan kararname kapsamında binlerce kamu personeli ihraç edildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda bin 259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 391, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 338, Jandarma Genel Komutanlığında 403, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 7 bin 586 personel, 678 nolu KHK ile mesleklerinden ihraç edildi. KHK ile ayrıca 155 kamu personeli görevlerine iade edildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından 14, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 94, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’ndan 1, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu’ndan 45, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 131 kişi ihraç edilirken, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlıklarından da çok sayıda ihraç gerçekleşti.

7 gazete, 1 dergi ve 1 radyo kanalının yanı sıra, eğitim, kültür ve diğer alanlarda faaliyet gösteren, çeşitli illerdeki 193 dernek ve vakıf da KHK ile kapatıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR