Yıldırım: Kimse bizden teslim olmamızı beklemesin

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Mêrdîn Milletvekili Yıldırım, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi cezaevinden mesaj gönderdi. Yıldırım, “Nefes aldığımız sürece kimse bizden teslim olmamızı beklemesin” dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eşbaşkanları ve milletvekillerine yönelik olarak 4 Kasım’da gerçekleşengece yarası operasyonları sonucu tutuklanan HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım mesaj gönderdi. Eşi Kamuran Yıldırım, tarafından tutuklu bulunduğu Kandıra F-1 cezaevinde ziyaret edilen Yıldırım, gönderdiği mesajda direneceklerini belirterek, halka direniş çağrısında bulundu. Tutuklanmalarının hiçbir hukuki gerekçesinin bulunmadığına dikkat çeken Yıldırım, “Bu siyasi soykırım operasyonları Türkiye’de demokrasinin, meclisin, siyasetin tümden tasfiyesidir” ifadelerini kullandı. Yıldırım, her koşul altında bu darbeye direneceklerini ve kendilerini cezaevlerine atarak, katlederek, işkence ederek mücadelelerinden vazgeçiremeyeceklerini vurguladı. Yıldırım, ilk olarak milletvekili seçildiği dönemde de cezaevinde olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Bizleri KCK operasyonları ile de sindirmeye çalıştılar, başaramadılar, başaramazlar. O gün nasıl dimdik durduysak, bugün de öyle duracağız.”

Halka çağrı

Her şart ve koşul altına mücadelenin süreceğini ve herkesin bulunduğu alan da mücadeleyi daha da büyütmesini isteyen Yıldırım, Mêrdîn halkına ise özel çağrıda bulundu. Yıldırım, iradesini temsil ettiği Mêrdîn halkına cezaevinden şu mesajı verdi: “Mardin halkı yiğit ve fedakardır, hiçbir dönemde zulme ve sömürüye boyun eğmedi. Bugün de Mardin halkı bu zulme boyun eğmeyecektir. Burada Mardin halkının iradesini sonuna kadar başım dik ve onurumla temsil edeceğim, Mardin halkı da her alanda mutlaka direnmeli ve iradesine sahip çıkmalıdır.”

Kaynak: ANF

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR