Yine okul yine istismar

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gürpınar’da bir okulda görev yapan Hayrettin K.’nin 3 öğrenciye cinsel istismardan tutuklandığı ortaya çıktı.

Van’da Erciş ve Başkale’nin ardından bu kez de “okulda istismar” haberi Gürpınar’dan geldi. İlçede bir okulda görev yapan Hayrettin K.’nin 3 öğrenciye istismardan tutuklandığı ortaya çıktı. Öğrencilerin ailelerine durumu anlatması üzerine Gürpınar Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan şikayetin ardından Hayrettin K., 24 Mayıs’ta tutuklanarak Van M Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

İSTİSMAR, TEHDİT VE DAYAK

Psikolog eşliğinde ifadeleri alınan öğrenciler, çeşitli tarihlerde Hayrettin K.’nin istismarına maruz kaldıklarını ve Hayrettin K.’nin yaşananları anlatmamaları için “Sizi okuldan atarım, döverim” tehdidinde bulunduğunu anlattı. Bir öğrenci ise istismara karşı çıktığı için Hayrettin K.’nin kendisini çay ocağına çekerek, tehdit ettiğini ve tekme tokat dövdüğünü paylaştı.

OKUL YÖNETİMİ ÖRTBAS ETMEYE Mİ ÇALIŞTI?

Savcılıktaki ifadesinde istismarı reddeden Hayrettin K. ise, kendisine “iftira” atıldığını iddia etti. Hayrettin K.’nin öğrencilerin şikayetinden kısa bir süre önce okul yönetiminin kararı ile Van merkezde bulunan bir okula geçici görevlendirilmesi ise “Okul yönetimi bu durumdan haberdardı da örtbas etmeye mi çalıştı?” sorusunu akıllara getirdi.

İSTİSMARDAN 4 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Kentte Mayıs ayı içinde Erciş, Başkale ve Gürpınar’da toplam 4 okulda “istismar” suçundan 4 öğretmen tutuklandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR