Yoğurtçu Parkı’nın kedileri de barikattan nasibini aldı

0
139

Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin yapıldığı Yoğurtçu Parkı’nda, parkın sahipleri olan kediler de polis ablukasından nasibini aldı. Bariyerler nedeni ile çevredeki yurttaşlar kedilere mama veremiyor. Nöbette bulunan HDP’liler bu işi de üstlenmiş durumda. 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleştirdiği Vicdan ve Adalet Nöbeti dördüncü gününde devam ediyor. Polis bariyerlerinden parkın daimi sahipleri olan kediler de nasibini alıyor. Park içinde bulunan onlarca kedi daha önce çevrede bulunan yurttaşların bıraktıkları ekmek ve mamalar ile karnını doyuruyordu. Ancak abluka nedeniyle yurttaşlar kedilere ulaşamıyor. Bu nedenle kedileri nöbette bulunanlar besliyor.

SESSİZ SEDASIZ NÖBETİN MASKOTU HALİNE GELDİLER

Gün içerisinde yoğunluktan kaynaklı pek görülmeyen kediler, özellikle sabah ve akşam saatlerinde nöbettekilere keyifli anlar yaşatıyor. Parkta bulunan yavru iki kedi ise, tüm gün nöbet alanından ayrılmıyor. Sabahın ilk ışıkları ile herkesi uyandıran kediler vekillerin ve partililerin neşe kaynağı oluyor. Sabah battaniye ve pankartların toplanması esnasında veya basın mensuplarının elektrik kabloları ayarlanırken oyun oynayan kediler görsel bir şova neden oluyor.

MUHABİRLERİN YANINDAN AYRILMIYORLAR

Vicdan ve Adalet Nöbeti pankartının önünde bulunan kürsüye çıkan ve sosyal medyada çokça konuşulan yavru kedi, basının yanından bir an bile ayrılmıyor. Yavru kedi nöbetten bir an olsun ayrılmayan Gazete Şujin ve dihaber muhabirlerinin de yorgunluğunun alıyor. Kediler gece nöbette olan vekillerin veya partililerin battaniyeleri üzerinde uyuyor.

Yavru kedilerden birinin gözünde viral olduğu fark edilince, göz damlası alındı. Kedinin göz tedavisi de yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here