‘Yol erkanımızı cahilden öğrenecek değiliz’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İktidar yanlısı gerici Kadir Mısıroğlu’nun yayınladığı videoda Alevilere yönelik nefret söylemlerine PSAKD 12. Dönem Genel Başkanı Kemal Bülbül sert tepki gösterdi. Bülbül, Mısıroğlu’na, “Hakkın ve Hakikatin nuru Hak Muhammed Ali yoluna laf etmek, dil uzatmak senin haddine değil” dedi.

 Kendisini tarihçi olarak tanıtan ve hükümete yakınlığı ile bilinen Kadir Mısıroğlu’nun, “Siz kimsiniz ulan” başlığıyla yayınladığı videoda Alevilere kin kusmasına ve tehdit etmesine tepki gösteren Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) 12.Dönem Genel Başkanı ve Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) 6. Dönem Genel Sekreteri Kemal Bülbül, PİRHA’ya konuştu.

 “YOLUMUZ SAHİPSİZ DEĞİL”

“Yezit’in zulmat ve şirretinden nemalanarak minberden bize çemkirip “ULAN” diyecek kadar edep fukarası zevata hoca yahut âlim demek ilme irfana yapılacak zulümdür. Hakikat muvacehesinde böylelerine cevap vermeye de değmez” ifadelerini kullanan Bülbül, şöyle konuştu:

“Lakin yolumuz sahipsiz değil, yol cümleden uludur. Bu hakikat ile zulmatın ezelden ebede sürecek olan mücadelesidir. Sen mevcut halinle zulmatın sesisin, hakikatin sesine saldırıyorsun. Siyaset ortamından, iktidardan, devletten ve giderek kışkırtılmış ırkçı gerici psikolojiden güç alıp çemkirerek üstümüze sefer eden Osmanlı asesi kılıklı, Hakkın ve Hakikatin nuru Hak Muhammed Ali Yoluna laf etmek, dil uzatmak senin haddine değil.”

 “YOL ERKÂNIMIZI CAHİLDEN ÖĞRENECEK DEĞİLİZ”

Bülbül, Mısıroğlu’na tepkisini daha da sertleştirdi:

“Siz de bu çemkirmenizi devşirme zihniyetiyle yapıyorsunuz. İlim ilim bilmektir İlim kendin bilmektir. Biz Türklük, Kürtlük, İslamlık, Sünnilik, Hıristiyanlıktan önce kendimizi biliriz, onun için Alevi’yiz.  Şahı Velayet makamının talibi Hakkın ve hakikatin aşığı, mazlum ve masumun kendisiyiz. Yolumuz erkânımız gereği ibadetimizin ne olup olmadığını biz biliriz, cahil cüheladan öğrenecek değiliz. Sen camiye git namazını kıl. Sana karışan mı var? Lakin bizi tehdit edecek cüreti hükümetten, devletten aldığını “Mahalle baskısı” yapıp güç gösterisinde bulunduğunu biliyoruz.”

“TEHDİT, ŞANTAJ VE HAKARETLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ”

Kemal Bülbül, “Biz Alevileri, Hıristiyan dostlarımızı ve Türkiye’de egemen sistem tarafından dışlanmış tüm ötekileri tehdit ederken bir tehdidi de efendinin kendisi gibi düşünüp yaşamayan Sünni dostlarımıza gönderiyor. Biz mazlum Türkiye halkları ve masum inanç grupları olarak bu tehdit, şantaj ve hakaretlere boyun eğmeyeceğiz. Hak Muhammed Ali aşkına Hak ve hakikat için, inançlar eşit, halklar özgür olana kadar, meşru, demokratik mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Mustafa Yüksel/ADIYAMAN

Kaynak : Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR