YOL TV: Susmayacağız

Alevi kanalı Yol TV’nin yayınlarının sona erdirilmesi kararını RTÜK Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren, toplumda ayrımcılığı körükleyen ve terör örgütlerini öven yayınlarından dolayı’ diye gerekçelendirdi.

“Tv10 GİBİ SUSMAYACAĞIZ”

Konuya ilişkin PİRHA’ya konuşan YOL TV Türkiye Genel Koordinatörü Işıl Kurt, “Bize resmi tebliğ edilmiş herhangi birşey yok, yayınlarımız devam ediyor. Resmi bir karar geldiğinde halkla bunu paylaşacağız. Susmadık susmayacağız! Tıpkı Tv10 gibi” dedi.

Kanalın lisanssız yayın yaptığını belirten RTÜK yetkilileri,  Alevi kanalı Yol TV’nin yayınının sona erdirilmesini “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren, toplumda ayrımcılığı körükleyen ve terör örgütlerini öven yayınlarından dolayı” diye gerekçelendirdi.

RTÜK, Beyaz TV’ye de bir filmde geçen ifadelerin manevi değerleri rencide ettiği iddiasıyla ceza verirken, 12 kanala cinsel içerikli ve gıda takviyesi ürün satışında bulundukları, canlı sohbet hatları reklamı yaptıkları, dini duyguları istismar ederek haksız ticari çıkar elde ettikleri ve tele alışveriş programları yayınladıkları gerekçesiyle 102 müeyyide uyguladı. Bu kapsamda, Smart TV Market, Kanal S, Maksim TV, Yek TV, Doğu TV, Sıhhat TV, Kanal C, Ort Osmaniyem, 365 TV, Nurs TV, MGC TV, Anadolu Yurdum TV ve Medya TV ’ye çeşitli sayılarda uyarı veya para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

EN SON EKLENENLER