Yüksekdağ için çağrı: Cesur yürekli kadın yoldaşımızı yalnız bırakmayalım

Post date:

Author:

Category:

Vekilliği ve parti üyeliği düşürülen HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın 4 Temmuz’da Ankara Adliyesi’nde görülecek davasına katılım çağrısı yapan HDP Ankara İl Eşbaşkanı Ayşe Merva Aytemur, “Sosyalist cesur yürekli kadın yoldaşımızı yalnız bırakmamalıyız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü, vekilliği ve parti üyeliği düşürülen HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın 4 Temmuz’da Ankara Adliyesi’nde görülecek davasına ilişkin il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan HDP Ankara İl Eşbaşkanı Ayşe MervaAytemur, “Partimize yönelik mahkemeler yoluyla hukuksuz ve tamamen siyasi olan operasyonlar yaptılar. Bu rehin alma operasyonlarında Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, ‘siyasi linç’ olarak ifadelendireceğimiz bir eylemle önce milletvekilliği düşürülmüş, daha sonra hiçbir yasal dayanağı olmayan mahkeme kararı ile eş genel başkanlığı ve parti üyeliği elinden alınmıştır. Yargıtay’a başvuran yetkili kurullarımıza verilen yanıt ‘size bıraksaydık işleme koymazdınız’ olmuştur” ifadelerini kullandı.

‘ERKEK ADALETİNİ TANIMIYORUZ’

Başta Kürt halkı olmak üzere halkların kimlik mücadelesini durdurmaya çalıştıklarını dile getiren Aytemur, “Partimizin illerde aktif mücadele içinde yer alan yönetici ve üyelerini hukuksuz nedenlerle tutukladılar. Türkiye’de bağımsız bir yargı yok. Yargı artık yürütmenin emrine girmiş olup siyasileşmiştir. Tekçi anlayış hakim olmuştur. Biz biliyoruz ki Saray’ın emirleriyle, tek adam rejimiyle Türkiye siyaseti yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor. Bu erkek adaletini, dikta rejimini tanımıyoruz” diye konuştu.

YÜKSEKDAĞ’IN DURUŞMASINA KATILIM ÇAĞRISI

Yüksekdağ’ın duruşmasına katılım çağrısı yapan Aytemur, şunları söyledi: “Bu iktidarın korktuğu gerçek ve toplumsal adaleti, Figen Yüksekdağ, onun yol arkadaşları ve Türkiye halkları dün, bugün ve gelecekte verecekleri mücadeleyle kazanacaklar. Bu diktatör rejime karşı,Figen Yüksekdağ’ın yanında olmalıyız. Sosyalist, cesur, yürekli kadın yoldaşımızı yalnız bırakmamalıyız. Onun ve mücadelesinin arkasındayız. Adalet ve özgürlükten yana olan herkesi çağırıyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR