Yüksekdağ SEGBİS’i reddetti

Post date:

Author:

Category:

HDP Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ, İzmir’de yargılandığı davanın duruşmasına daha önce sözü kesildiği için bu kez SEGBİS’le katılmayı reddetti.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) tutuklu Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, hakkında İzmir’de 14 Şubat 2016’da katıldığı “Sosyalistler özyönetimi tartışıyor” konulu panelde yaptığı konuşma nedeniyle “Örgüt propagandası yapmak” suçlaması ile açılan davanın üçüncü duruşması görüldü. İzmir Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Yüksekdağ’ın avukatları katıldı.

Yüksekdağ ise, önceki duruşmada sözü kesildiği için Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılmayı reddetti.

Duruşmada Yüksekdağ’ın avukatları, Yüksekdağ ile görüşemediklerini belirterek, savunma için süre talep etti. Mahkeme heyeti ise, avukatların süre talebini kabul etti.

Mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı, 28 Eylül tarihine erteledi.

SEGBİS YÜZÜNE KAPATILMIŞTI

Yüksekdağ, önceki duruşmada SEGBİS’le savunma yaparken, bir sonraki duruşmaya SEGBİS nedeniyle katılmayacağını belirtmişti.

Yüksekdağ hakkında görülen davalarda daha önce de SEGBİS nedeniyle sorunlar yaşanmıştı. İzmir’de görülen davanın ilk duruşmasında izleyici olarak bulunan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat ve beraberindeki partililer, SEGBİS’te kayıtta olan Yüksekdağ’ın 8 Mart’ı kutlaması nedeniyle mahkeme başkanı tarafından salon boşaltılmıştı.

Yine Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde savunma yapan Yüksekdağ, savunmasını yaparken mahkeme başkanı tarafından sözü kesilmiş ve daha sonra SEGBİS kapatılmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR