Yüksel Caddesi’nde bugün de müdahale

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara Yüksel Caddesi’nde 212’nci günde işlerine geri dönmek için direnen emekçilere, polis bir kez daha müdahalede bulunuldu.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen emekçiler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Ankara’daki Yüksel Caddesi üzerinde başlattıkları direnişlerinin 196’ıncı, açlık grevlerinin 76’ncı gününde tutuklanmasından sonra, mesleklerinden ihraç edilen diğer kamu emekçileri 212’nci gününe giren “işimizi geri istiyoruz” direnişi devam ediyor.

Neredeyse her gün iki kere emekçilere polisin müdahalesi her geçen gün daha da sertleşiyor. Bugünkü eyleme Acun Karadağ, Veli Saçılık ve Esra Özakça katılmazken, İstanbul’dan gelen mesleğinden ihraç edilen emekçi Nazan Bozkurt, mesleklerinden ihraç edilen emekçiler ve çok sayıda kişi destek amaçlı katıldı. Konur Sokak’ta bir araya gelen kamu emekçileri Yüksel Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşle birlikte polisin müdahalesi de başladı. Polis eylemcileri Konur Sokak’a doğru sürüklemeye başladı.

‘ÜLKEDEN DE Mİ SÜRÜKLEYEREK ÇIKARACAKSINIZ’

Polisin yakın mesafeden eylemcilerin yüzüne doğru gaz sıkması, Konur Sokak’ın çıkışına kadar sürüklemesi üzerine emekçi Nazife Onay’ın “Nereye kadar, ülkeden de mi sürükleyerek çıkaracaksınız” diye tepki göstermesi alkışlanarak destekledi. Müdahale esnasında konuşan emekçi Nazife Onay, “Nuriye ve Semih’in sesini duyan AKP iktidarı, arkadaşlarımızın taleplerini derhal kabul etsin. Onları F Tipi hücrelerine mahkum etmeyeceğiz. Arkadaşlarımıza F Tipi’nde işkence yapanlar, Yüksel Caddesi’nde Semih’in ve Nuriye’nin arkadaşlarına, yoldaşlarına işkence ediyor. Yüksel Caddesi bizimdir, kamu emekçilerinindir terk etmeyeceğiz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR