Yüksel Caddesinde ikinci müdahale: 2 gözaltı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yüksel Caddesi’nde 243’üncü gününe giren “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, öğretmenlikten ihraç edilen Hatice Yüksel ile Engin Karataş’ı gözaltına aldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden edilen akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevleri 123’üncü gününde devam ederken, kamu emekçilerinin Yüksel Caddesi’nde başlattıkları “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 243’üncü gününe girdi. Eylemciler bugün ikinci kez İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak üzere bir araya geldi. Konur Sokak’ta buluşan ve İnsan Hakları Anıtı önüne gitmek isteyen kamu emekçilerine izin vermeyen polis, açıklama yapılmasına izin vermeden müdahale etti. Eylemcilerin kendileri ile birlikte getirdikleri ve üzerinde “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 123’üncü gününde. Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartını yırtan polisler, ayrıca eylemcilere bağırarak alanı terk etmelerini istedi. Kendilerine müdahale eden polise direnen eylemciler, “İşimizi geri istiyoruz” “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” şeklinde slogan atmaya başladı.

Bunun üzerine polis, öğretmenlikten ihraç edilen Hatice Yüksel ile Engin Karataş adlı eylemcileri gözaltına aldı.

Öğlen saatlerinde de yapılmak istenen açıklamaya polis müdahale etmiş Murat Çeşme adlı kamu emekçisi darp edilerek gözaltına alınmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR