Yüksel Caddesi’nde ikinci müdahale: 4 kişi daha gözaltında

0
144

Açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eyleminin ikincisine de polis müdahale etti, 4 kişi gözaltına alındı.

Tutuldukları Sincan Cezaevi’nde açlık grevinin 131’inci gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eylemleri sürüyor. Konur Sokak’ta toplanarak, Yüksel Caddesi’nde bulunan ve 22 Mayıs’tan bu yana etrafı polis bariyerleriyle çevrili olan İnsan Hakları Anıtı’na yürümek isteyen gruba polis bir kez daha müdahale etti.

Üzerinde Gülmen ve Özakça’nın fotoğrafının olduğu “Açlık grevinin 131’inci günü” yazılı pankartı açarak, yürüyüşe başlayan grubunu önüne polis Yüksel Caddesi girişinde kalkanlarla kapattı.

Polisin kitleyi Meşrutiyet Caddesi’ne kadar şiddet uygulayarak uzaklaştırdı. Müdahale sırasında polis Fotoğraf ve Sinema Emekçileri (FOSEM) Üyesi Meral Yıldırım Gökoğlu ile Ayşe Arapgilli ve Aydın Dönmez’i gözaltına aldı. Bu sırada polisin uyguladığı şiddete tepki gösteren Şilan Yıldırım adlı bir yurttaş da gözaltına alındı.

Eyleme katılan ve gözaltına alınmayan yurttaşlar, bugün “işimizi geri istiyoruz” eyleminin 251’inci günü olduğunu hatırlatarak, Gülmen ve Özakça’nın işe iade talebinin yerine getirilmesi çağrısı yaptı.

Ankara’da öğlen saatlerinde yine İnsan Hakları Anıtı’na yürümek isteyen 4 yurttaş gözaltına alınmıştı. Gün içinde destek eylemlerinde toplam 8 kişi gözaltına alınmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here