Yüksel’de bu kez müdahale olmadı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

97 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı eylemin 217’nci gününde Yüksel Caddesi’nde açıklama yapmak isteyen emekçilere polis bu kez müdahale etmedi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 97’nci gününde Sincan Cezaevi’nde devam ederken, Yüksel Caddesi’ndeki destek eylemleri 217’nci gününe girdi. Barikatlarla sarılı İnsan Hakları Anıtı önüne gelen aralarında KHK ile işinden atılan Veli Saçılık’ın da bulunduğu çok sayıda yurttaş, “İşimizi geri istiyoruz” ve “Nuriye Semih serbest bırakılsın” sloganları attı. “Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı döviz açan Veli Saçılık, “Onlar cezaevinde biz sokaklarda direniyoruz. Talebimiz net işimizi geri istiyoruz” dedi.

Saçılık konuşmasına devam ettiği sırada polisler Saçılık’ın sesinin duyulmasını engellemek için megafonla kitlenin dağılmasını defalarca tekrarladı. Polisin anonslarına rağmen açıklamaya devam eden protestocular, açıklama yaptıktan sonra bu kez herhangi bir müdahaleyle karşılaşmadan anıtın önünden ayrıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR