Yüksel’de eylem takip eden gazetecilere engel

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gülmen ve Özakça’ya destek amacıyla sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, 3 kişiyi gözaltına alırken, gazetecilerin ise çekim yapması engellendi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 216’inci gününe girdi. Gülmen açlık grevi eylemini 14 gündür Numune Hastanesi yoğun bakım servisinde sürdürüyor. Gülmen ve Özakça’nın destekçileri tarafından Yüksel Caddesinde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 335’inci günde polisin müdahalesi ile devam etti.
3 GÖZALTI 
Polis barikatlarıyla çevrili İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemciler, ellerinde bulunan pankartları açtıkları sırada polis polisin müdahalesi ile karşılaştı. Eylemcilere sert müdahale eden polis, ayrıca Jinnews ve Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirlerine, “çekim yapamazsınız” diyerek engel oldu. Gazeteciler gözaltına alınmakla tehdit edildi.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR