Yüksel’de polis bu kez sis bombası kullandı

0
131

 Yüksel Caddesi’nde 273 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine müdahale eden polis, bu kez sis bombası kullanarak 4 eylemciyi gözaltına aldı.

Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 153’üncü gününe girerken, Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 273’üncü gününde devam ediyor. Polis, eylemin 273’üncü gününde, ilk defa sis bombası kullanarak eylemcileri ve çevredeki yurttaşları dağıttı. Sis bombası atmakla yetinmeyen polis, zor kullanarak, İlker Işık, Sultan Aydoğdu, Şengul Ulaş ve ismi öğrenilemeyen bir eylemciyi gözaltına aldı.

‘BİR ANNEYE OĞLUNUN İSMİNİ YASAKLADILAR’

Polisin zor kullanarak, Konur Sokak’ın sonuna kadar uzaklaştırdığı eylemciler adına kısa bir açıklama yapan Veli Saçılık , “Bir anneye oğlunun adını yasakladılar. Bir anneye kızının adını yasakladılar. Biz inadına Nuriye ve Semih demeye devam edeceğiz. Biz burada devam edeceğiz. Onlar ne işkence yaparlarsa yapsınlar, işimizi geri alacağız ve onlar defolup gidecekler” dedi.

Açıklamanın ardından eylemciler dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here