Yüksel’de yine müdahale: Emekçiyiz haklıyız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başlattığı eylemin 215’inci gününde Yüksel Caddesi’nde açıklama yapmak isteyen emekçilere polis yine müdahale etti.

Tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Yüksel Caddesi’nde başlattığı eylem 215’inci gününe girdi. Konur Sokak’ta bir araya gelen ihraç edilen emekçiler, bugün yine ikinci kez polis müdahalesiyle karşılaştı. Ellerinde “Açlık grevinde Nuriye ve Semih 95’inci, Esra ve Sultan 20’inci günde” , “Nuriye Semih işe geri alınsın” dövizleriyle Yüksel Caddesi’nde açıklama yapmak isteyen grup, daha alana gelmeden polis müdahalesi gerçekleşti. “Nuriye ve Semih açlık grevlerinin 95’inci, Esra ve Sultan 20’inci gününde” pankartı polisler tarafından yırtılarak, eylemciler alandan zorla uzaklaştırıldı. Polisin müdahalesine karşılık olarak eylemciler sürekli, “Nuriye Semih onurumuzdur”, “Yaşasın açlık grevi direnişimiz” ve “Emekçiyiz haklıyız” sloganları attı.

Eyleme birkaç saat önce polisin yakın mesafeden gaz sıkması sonucu fenalaşan Veli Saçılık ile Nazife Onay katılmadı.

GENÇ BİR YURTTAŞ POLİSLER TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Eylemi gerçekleştirmek için alana gelen yurttaşlar plastik mermiler ile Konur Sokak’ın sonuna kadar sürüklenerek alandan uzaklaştırıldı. Eylemciler, “Nuriye Semih yalnız değildir”, “İşimizi geri istiyoruz”, “Polis defol bu sokaklar bizimdir” sloganları atarak, Nuriye Gülmen ve Semih Özkaça’nın talepleri kabul edilip işlerine geri dönünceye kadar Yüksel Caddesi’nde direnmeye devam edeceklerini söyledi Öte yandan polisin, eyleme destek olmak için katılan 22 yaşlarındaki yurttaşı tekmelemesi ise dikkat çekti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR