Yüksel’de yine müdahale: Esra Özakça fenalaştı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yüksel Caddesi’nde işlerine geri dönmek için 209 gündür eyleme devam eden Acun Karadağ ve 14 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça ile Sultan Özakça’nın basın açıklamasına polis müdahale etti. Esra Özakça fenalaştı.

Ankara Yüksel Caddesi’nde 209 gün önce başlayan “İşimizi geri istiyoruz” eylemi, bugün Acun Karadağ ve 14 gündür açlık grevinde olan Esra Özakça ile Sultan Özakça tarafından sürdürüldü. İnsan Hakları Anıtı’nın önünde, “Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilsin” ve “İşimizi geri istiyoruz” dövizlerin açıldığı eylemde, sloganlar atıldı.

Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan ve açlık grevleri 89 gündür devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın eylemlerinin 209’uncu gününe destek vermek için İnsan Hakları Anıtı önünde yapılacak olan basın açıklamasına fırsat vermeyen polis yine müdahalede bulundu. Ardından hedef gösterilerek kullanılan biber gazlı müdahalede Esra Özakça fenalaştı.

Eyleme destek verenleri de sürükleyerek alandan çıkaran polis, daha sonra plastik mermi sıkmaya başladı. Basın açıklaması yapmak isteyen ve alandan çıkarılan Acun, Karadağ Konur Sokak’ta oturma eylemine başladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR