Yüksel’de yine müdahale: Ozalitten bile korkuyorsunuz

0
155

 Yüksel Caddesi’nde 287’nci gününde devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eyleminde polisin pankartı yırtma girişimine tepki gösteren eylemciler, “Ozalitten bile korkuyorsunuz” diye tepki gösterdi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemleri, rızaları olmadan götürüldükleri Sincan Cezaevi Kampüs Hastanesi’nde 167’nci gününde sürüyor. Gülmen ve Özakça’ya destek olmak ve işlerine geri dönmek için kamu emekçilerinin Yüksel Caddesi’nde sürdürdükleri “İşimizi geri istiyoruz” eylemi ise 287’nci gününe girdi.

Bugün de Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak için Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemcilere polis izin vermedi. Polis kalkanları önünde açıklama yapmak isteyen eylemciler, “Nazife Onay serbest bırakılsın”, “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 167’nci gününde, Nuriye Semih serbest bırakılsın” yazılı pankart açarak, “Nuriye Semih onurumuzdur” ile “Emekçiyiz, haklıyız kazanacağız” sloganları attı.

Polis, kol kola giren eylemcileri, sokağın Meşrutiyet Caddesi olan kısmına kadar sürükledi. Eylemciler ise sloganlar attı.

‘BİR KİŞİYE BEŞ POLİS’

Eylemin kanunsuz olduğunu iddia eden polislerin pankartı yırtma çabasına tepki gösteren eylemciler, “Bu kadar korkmayın, ozalitten bile korkuyorsunuz. Bir kişiye 5 polis. Sincan’da açlıkla kendilerini doyuran hocalarımıza selam olsun” sözleriyle tepki gösterdi.

Eylem, alkışlarla son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here