Yüksel’de yine müdahale yine gözaltı

0
113

Yüksel Caddesi’nde 257 gündür devam eden “İşimizi geri istiyoruz” eylemine polis yine müdahale etti, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

137 gündür açlık grevinde olan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek veren ve ihraç edildikleri işlerine geri dönmek isteyen kamu emekçilerinin Yüksel Caddesi’ndeki eylemine polis yine müdahale etti.

“İşimizi geri istiyoruz” diyerek 257’nci gününde devam eden eylem için kalabalık bir grup Konur Sokak’ta “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 137. gününde, Nuriye ve Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açtı.

Grup açıklama yapmak isterken polisler kalkanlarla caddenin Konur Sokak girişini kapattı ve geçişe izin vermedi. Bu sırada polis kitleye “Dağılın” anonsu yaptı. Ancak açıklamada ısrarcı olan ve sloganlarla bekleyişini sürdüren gruba, polisler TOMA kullanarak müdahale etti.

Gaz bombası ve biber gazı kullanan polis, kitleyi Meşrutiyet Caddesi’ne kadar uzaklaştırdı. Burada sloganlarla beklemeye geçen kitleye, polisler ikinci kez hiçbir uyarıda bulunmadan müdahale etti. Burada da çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kitlenin ara sokaklardaki bekleyişi devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here