Yüksel’de yine sert müdahale

Post date:

Author:

Category:

Açlık grevlerinin 103’üncü gününde Karanfil Sokak’ta toplanan eylemcileri polis darp ederek müdahalede bulundu.

Açlık grevlerinin 103’üncü gününü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yla dayanışma kapsamında her gün Konur Sokak’ta bir araya gelen eylemciler, polisin müdahalesi sonucu bu kez Karanfil Sokak’ta toplandı. İnsan Hakları Anıtı önüne gidip burada basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler, polisin gazlı ve fiziksel şiddetine maruz kaldı. Eylemcilere, Karanfil Sokak’ta bulunan yurttaşlar da alkışlarla destek verirken, polis etrafta toplanan yurttaşları da darp etti.

Müdahale sırasında sık sık “Haklıyız kazanacağız” ve ” Direne direne kazanacağız” sloganları atılırken eylemciler polis tarafından yerlerde sürüklendi.

‘HER ŞEYİN SORUMLUSU AKP FAŞİZMİDİR’

Müdahalenin ardından grup kısa bir açıklama yaptı. İhraç edilen kamu emekçisi Nazife Onay, Gülmen ve Özakça’nın talepleri karşılanıncaya kadar mücadele edeceklerini belirtti. Onay “Eylemlerimize yapılan bu müdahalelerle Ankara ve bütün Türkiye halklarına gözdağı vermek istiyorlar. Fakat bu saldırıları boşa çıkaracağız. Konur esnafını bıktırdılar. Bütün halkımız bütün esnaf sesimizi duysun ki sizi bıktırmak için yapıyorlar. Bütün bu gözaltıların ve ihraçların sebebi biz değiliz. Her şeyin sorumlusu AKP faşizmidir” dedi.

Eylemcilerden ihraç edilen eğitimci Acun Karadağ da Semih Özakça’ya ait olan “iyi dövüştük, iyi dövüşmeye devam edeceğiz” sözünü söyledi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR