Yüksel’deki eyleme yine polis engeli

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yüksel Caddesi’ndeki ‘işimizi geri istiyoruz’ eylemi 227’nci gününde yine polis kalkanlarına takıldı. Polisin kalkanları ile kapattığı Yüksel Caddesi’ne giremeyen eylemciler basın açıklaması yaptı.

OHAL kapsamında çıkarılan KHK’ler ile ihraç edilen kamu emekçileri Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 107’nci gününde devam ediyor. Yüksel Caddesinde başlatılan ‘İşimizi geri istiyoruz’ eylemi ise 227’inci gününe girdi.

Yüksel Caddesinde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen Veli Saçılık, Umut Sertaç Ökdemir ve destekçileri Karanfil Sokak üzerinde toplandı. Eylemciler “İşimizi geri istiyoruz” “Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı dövizler açtı. Acun Karadağ’ın günlerdir polisin attığı gazlardan etkilenerek hastalandığı bildirilirken, Malatya’dan destek için gelen bir eylemcinin ise polis müdahalesi sırasında kaburgası kırıldığı için Malatya’ya dönmek zorunda kaldığı öğrenildi. Polis Yüksel Caddesinin Karanfil Sokak girişini kalkanları ile kapatırken, eylemcilerin Anıt önüne geçmesine izin verilmedi. Polis kalkanları önünde basın açıklaması yapan emekçiler “Nuriye Semih işe geri alınsın”, “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganları attı.

‘HAKKIMDA SORUŞTURMA AÇILDI’

Grup adına konuşan Veli Saçılık, “227 gündür burada bu sokakta işimiz ekmeğimiz için direniyoruz” dedi. “Bu süreç bittiğinde bunun hesabını verecekler” diyen Saçılık, kendisine ‘örgüt üyeliği’ ve ‘örgüt propagandasından’ soruşturma açıldığını duyurdu. Henüz örgüt adı bulunamadığını söyleyen Saçılık, “Ben Süleyman Soylu’ya rica etmiştim ‘bana bir örgüt bulun’ diye ancak henüz bir örgüt bulamamışlar bana” diye konuştu. Saçılık son olarak, “Ne yaparsanız yapın bir gece KHK’si ile elimizden aldığınız işimizi geri alacağız ve burada yaptığınız zulmün hesabını soracağız” şeklinde konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR