Yunanistan’dan flaş Türkiye açıklaması

Post date:

Author:

Category:

Array

Canakopulos, Skai televizyonuna verdiği demeçte, “Dış politikayı sivil kişiler icra edemez. Böylesi bir bölgede bayrak olup olmayacağı, dış politikayı ilgilendiren bir konudur. Ege’de 40 yıldır süregelen durum göz önüne alınırsa, böylesi davranışlardan kaçınılması iyi olur” dedi.

Hürriyet’in haberine göre; Canakopulos, “Kerdo’daki Yunan bayrağını Türkler indirdi mi?” sorusuna ise “Böyle bir vaka doğrulanmıyor. Deniz Kuvvetleri’nden aldığımız bilgiler bunu doğrulamıyor. Dolayısıyla böyle bir vaka olmadı” yanıtını verdi. Yunan Sözcü Canakopulos’un konuşmasından satır başları şu şekilde:

‘TÜRKİYE GÖLGESİ İLE GERÇEK BOYUNU KARIŞTIRMASIN’

-Türkiye istediği kadar tahrik etsin, tehdit etsin Ege’de gerçekler vardır. Ege’deki sınırlar şüphe kaldırmıyor.

-Türkiye, tırmandırma ve gerginlik stratejisinin kendisi için de iyiye çıkmadığını idrak etmelidir. Uluslararası ilişkiler sahnesinde sürekli zemin kaybediyor. Türkiye gölgesi ile gerçek boyunu karıştırmamalı.

-Yunanistan’ın herhangi bir ülke ile ikili anlaşmazlığı aynı zamanda Avrupa Birliği’nin (AB) de konusudur. Yunanistan’ın sınırları aynı zamanda AB’nin sınırlarıdır. 

– Türkiye ile iletişim kanallarımız açık. Siyasi liderler ya da kuvvet komutanları asıl gerginlik dönemlerinde görüşmelidir. Programlı bir şey yok ama bu istikamette bazı girişimlerimiz olacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR