Zabıta polis eşliğinde esnafa saldırdı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Karşıyaka’da bulunan Arabacılar Sokağı’nda esnafın masa ve sandalyelerine el koymak isteyen zabıta ekipleri çevik kuvvet eşliğinde esnaflara saldırdı. Saldırıda çok sayıda esnaf yaralandı.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde zabıta ekipleri Arabacılar Sokağı’nda bulunan restorantların masa ve sandalyelerine el koymak istedi. Çevik kuvvet eşliğinde sokağa giren zabıtalar masaları tahrip ederek arabalara yüklerken, yer sahiplerinin “Masalara zarar veriyorsunuz” demesi üzerine ise zabıta ve çevik kuvvet polisleri esnafa coplarla saldırdı. Yaşanan arbede esnasında birçok esnaf darp sonucu yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Olaylar sırasında, çevrede bulunan yurttaşlar ise polis ve zabıtaya “Adaletiniz batsın” diyerek tepki gösterdi.

Duruma tepki gösteren esnaflar ise “Zabıta geldi masaları tutup arabanın içine fırlatıyordu. Lütfen masaları bu şekilde atmayın düzgünce alın dedik. Masalara zarar veriyorlardı. Ağzımızdan tek bir hakaret bile çıkmadı. Direnmedik de alın dedik. Buralar belediyeye vergi ödeyen dükkanlardır. Daha önce de saldırdılar. Belediye başkanı vergi almasını biliyorsa zabıtaların bu şekilde çevik kuvvet eşliğinde bizlere saldırmaya hakları yok. Kamera görüntüleri var suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

‘BİR HAFTA ÖNCE DE SALDIRDILAR’

Öte yandan yaklaşık bir hafta önce de zabıtaların sahilde bulunan seyyar satıcılara saldırdığı, bu esnada olayı görüntüleyen bir yurttaşı darp ettiği de öğrenildi. Yaşanan olay yurttaşlar tarafından görüntülendi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR