Zabıtalar cenazesini isteyen babaya musallat oldu

Post date:

Author:

Category:

Oğlunun cenazesini alabilmek için 63 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’e, kayyum atanan Dersim Belediyesi zabıtaları zorla belge imzalatmaya çalışarak, Seyid Rıza Meydanı’ndan kalkmasını istedi.

Dersim merkez ve Hozat ilçesi arasındaki Çet Deresi’ne yönelik 7 Kasım 2016 tarihinde yapılan hava bombardımanında yaşamını yitiren 11 DHK-C üyesinden 10’unun cenazesi halen ailelerine verilmedi. Bombardımanda yaşamını yitiren Murat Gün’ün babası Kemal Gün, oğlunun cenazesinin verilmesi talebiyle 63 gündür Seyid Rıza Meydanı’nda açlık grevinde.

‘ZORLA BELGE İMZALATILMAYA ÇALIŞILDI’

Baba Gün, kayyum atanan Dersim Belediyesi’nden gelen zabıtaların, 2 gündür kendisine baskı oluşturduğunu söyledi. Yanına gelen zabıtaların “Kaldıracaksınız, burası kamu alanıdır. Burası OHAL bölgesidir. Siz hukuksuz iş yapıyorsunuz, biz burayı kaldırıyoruz” dediğini aktaran Gün, ardından kendisine bir belgeyi imzalatmaya çalıştıklarını anlattı. Gün, “İmzalamadım. Çünkü benim doğal hakkımdır. Eğer kamu alanı ise benim de hakkım var. O zaman tüm insanları bu parktan atacaktır ki ben de kalkayım buradan. Eğer ki yasadışı ise yapsınlar ama ben yasadışı yapmıyorum. Onları gönderen yetkililer ancak suçu onlar yapıyor, sorumlu onlardır. Mademki burada olmamı istemiyorlar, kamuoyu oluşturuyorsam ve benden korkuyorlarsa o zaman benim cenazemi versin, o yetkili gelsin oradan benimle konuşsun. Cenazemi versin, ben de buradan çekip gideyim” dedi.

Bu zamana kadar emniyetin kendisini sıkıştırdığını söyleyen Gün, şimdi ise belediyeden gelen zabıtaların kendisine zorluk çıkardığını belirterek, beklemeye devam edeceğini vurguladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR